انگلستان در یک نگاه

انگلستان  نام یکی از چهار کشور تشکیل دهنده پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی و پر اهمیت ترین بخش آن نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر را تشکیل می دهد.شهر لندن پایتخت  انگلستان و پایتخت پادشاهی بریتانیا است.مساحت این کشور 130395 کیلومتر مربع و جمعیت آن بر اساس سرشماری در سال 2014 میلادی 54316600 نفر بوده است.

جغرافیا و آب و هوا

انگلستان قسمتی از بریتانیای کبیر در کنار ایرلند شمالی، ولز و اسکاتلند می باشد.موقعیت آن در غرب اوراسیا ست و دارای یک خط ساحلی گسترده است. این کشور جزیره ای است به مساحت ۲۴۵۰۰ کیلومتر مربع توسط دریای شمال از شرق و کانال انگلیس از جنوب از قاره اروپا جدا شده است. در فارسی به بریتانیا اصطلاحاً انگلستان می گوئیم در حالیکه انگلستان بخشی از بریتانیاست.. در سالهای اخیر انگلستان به وسیله تونل مانش به فرانسه متصل شده است و این تونل چون پلی ارتباطی این کشور با سایر ممالک اروپایی را فراهم نموده است. انگلیسیها واژه قاره را برای اشاره و توصیف سایر کشورهای اروپائی در آن سوی کانال مانش بکار می برند. این کشور مجموعه ای است از دشتهای کم ارتفاع و تپه ماهورهای سرسبز با کوههایی که بیشتر در شمال غرب انگلستان و در شمال اسکاتلند به چشم می خورند.

آب و هوای انگلستان در طول سال بسیار متغیر می باشد و بعضی از روزها خشک و قاره ای و بعضی دیگر مرطوب و دریای است.

بخش غربی انگلستان که به اقیانوس اطلس بیشتر نزدیک است،دارای معتدل ترین آب و هواست و در عسن حال شرجی ترین و پرباد ترین بخش انگلستان نیز می باشد.بخش غربی این کشور نیز از آب و هئای خشک تر و کم باد تر برخوردار است و دمای آن از قسمت غربی،پایین تر است.

سواحل جنوبی انگلستان به علت وزش دائمی باد،دارای صاف ترین آسمان است و کمترین میزان ابر را دارد و شهرهای مانند کنت و ساسکس از بیشترین میزان تابش خورشید برخوردار هستند که باعث جذب توریست های داخلی و خارجی به ساحل های آنها می شود.

پر ابر ترین قسمت های انگلستان نیز در نواحی شمالی و غربی و همچنین کوهستانی می باشد که روزهای کمتری از سال آفتابی است.

 

شهر های مهم انگلستان

لندن، بیرمنگام، لیدز، شفیلد، کورنوال، بردفورد، منچستر، کودورهام، ویلت شر، لیورپول و کرکلیس از مهم ترین شهرهای کشور انگلستان هستند.

نظام سیاسی کشور انگلستان

نظام سیاسی انگلستان به عنوان بخشی از پادشاهی متحده بریتانیا، سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی است.

از سال 1707 به بعد یعنی زمانی که لایحه اتحاد 1707 موجب اجرایی شدن مفاد پیمان اتحادیه شد و انگلستان و اسکاتلند را به شکل

پادشاهی بریتانیای کبیر با یکدیگر متحد کرد،چیزی به نام دولت انگلستان وجود نداشته است،امروزه انگلستان به طور مستقیم توسط پارلمان بریتانیا اداره می شود.

 

اقتصاد کشور انگلستان

بریتانیا کشوری توسعه یافته و نخستین کشور صنعتی به شمار می رود که در سده های 19 و اوایل 20 ،یک ابرقدرت بی رقیب در سطح بین الملل بوده است،امروزه در عرصه ی اقتصادی دارای قدرت گسترده ای بود و اقتصاد انگلستان و بریتانیا همیشه در بین برترین اقتصادهای جهان، قرار دارد.

پنجمین اقتصاد دنیا (و دومین در اتحادیه اروپا) و همچنین دهمین کشور (و سومین در اتحادیه اروپا) در تولید ناخالصی با ۲٬۵۶۹٬۲۱۸ دلار در سال ۲۰۱۴ می‌باشد. بریتانیا در گروه هشت در سه سال پیاپی، سریعترین رشد اقتصادی را به خود اختصاص داده‌است.در بخش صادرات نهمین کشور و پنجمین کشور واردکننده بوده و همچنین در زمینه های مقصد سرمایه گذاری های خارجی و سرمایه گذاری خارجی رتبه دوم را از آن خود کرده است.

فرهنگ مردم انگلستان

فرهنگ و قوانین اجتماعی بریتانیا و یا هر کشور دیگری از جمله مواردی می باشد که افراد برای مهاجرت به آن باید مد نظر داشته باشند.

انگلیسی، زبان رسمی مردم انگلیس است که توسط ۹۸ درصد از مردم صحبت می‌شود،‌ البته گویش‌های مختلفی هم در آن وجود دارد. لهجه‌ها از شمال تا جنوب این کشور بسیار متغیر هستند و حتی خود مردم انگلیس هم گاهی آن را نمی‌فهمند. در انگلیس به‌عنوان یک کشور چندملیتی، زبان‌های غیر بومی دیگری مانند لهستانی، هندی، پاکستانی، عربی، چینی، پرتغالی و فرانسوی نیز صحبت می‌شود.

انگلیسی ها معتقدند که دیر کردن امری بسیار بی ادبانه و غیر معمول است. بنابراین طبق عادت مردم انگلیس به محض اینکه متوجه شدید دیر کردید حتماً با فرد مورد نظرتان تماس بگیرید و او را مطلع سازید، با اینکه مردم  انگلیس ظاهرا محتاط هستند، اما در واقعیت افرادی صمیمی هستند که با آغوش باز از مهمانان خارجی خود استقبال می کنند و در دیدارها با تمام حضار حتی کودکان دست بدهند.

اگر به خانه یک انگلیسی دعوت شدید، بردن هدیه یک رفتار خوشایند به حساب می‌آید. این هدیه اغلب می‌تواند گل، شکلات یا نوشیدنی باشد. برخی از مردم دسته گل را از قبل برای شام می‌فرستند. در ضمن یادتان باشد دادن هدیه در محیط کاری مرسوم نیست.

درباره انگلستان 

کار، حقوق و هزینه ها در انگلستان

برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان یکی از بزرگترین دغدغه های موجود، قطعا هزینه زندگی در انگلستان است. با توجه به اینکه این کشور یکی از فوق العاده ترین کشورهای دنیا برای کار، تحصیل و زندگی است تعداد متقاضیان مهاجرت به این کشور نیز بسیار زیاد است اما هزینه های زندگی در انگلستان نیز بسیار بالاست.

 در انگلستان، هزینه اقامت در هر مکان متفاوت است. قیمت اجاره در انگلستان به این بستگی دارد که دوست دارید کجا زندگی کنید و چه نوع آپارتمانی را جستجو می کنید برای به حداقل رساندن هزینه ها می توانید محل اقامت یا خانه خود را به اشتراک بگذارید معمولاً هزینه اقامت در انگلیس برای هر فرد 250 تا 700 پوند است. در شهرهای بزرگ مانند لندن، منچستر در مقایسه با سایر نقاط انگلستان گران تر است. متوسط هزینه هتل در لندن برای اتاق یک نفره 50 تا 300 پوند در روز و برای اتاق دو نفره 75 تا 450 پوند در روز است.

بیشتر دانشجویان در انگلیس برای زندگی در ماه حدود 600 پوند نیاز دارند که شامل مواد غذایی، لباس و سایر نیازهای اساسی  میباشد.

به عنوان مثال اگر به عنوان دانشجو قصد اقامت در لندن را داشته باشید، مخارج بیشتری نسبت به کسی که در شهرهای دیگر این کشور زندگی می کند خواهد داشت.

نوع مسکنهزینه اجاره (پوند)
خوابگاه یا سوئیت دانشجویی در لندن650
خوابگاه یا سوئیت دانشجویی خارج از لندن550

به صورت کلی میزان اجاره بها در انگلستان بنا به نوع مسکن، مناطق شهری متفاوت و امکانات، متفاوت خواهد بود:

آپارتمانموقعیتهزینه(پوند)
اجاره یک ماه آپارتمان تک خوابهدر مرکز شهربین 500 تا 1400
اجاره یک ماه آپارتمان تک خوابهخارج از مرکز شهربین 400 تا 1000
اجاره یک ماه آپارتمان سه خوابهدر مرکز شهربین 700 تا 2200
اجاره یک ماه آپارتمان  سه خوابهخارج از مرکز شهربین 600 تا 1600

معمولا دانشجویان برای زندگی در این کشور ترجیحشان اجاره ملک است، اما فرد می تواند برای خرید ملک قیمت برخی از املاک را با امکانات متفاوت که در اینجا معرفی شده بررسی نماید:

آپارتمانموقعیتهزینه ( پوند)
هزینه خرید یک آپارتماندر مرکز شهرمتری 2000 تا 9200
هزینه خرید یک آپارتمانخارج از مرکز شهرمتری 1400 تا 5920

هزینه زندگی شما در این کشور هم مثل همه‌ی کشورهای دیگر بسته به سبک زندگیتان، محلی که برای سکونت انتخاب می‌کنید و یا مواد غذایی که برای وعده‌های غذاییتان نوش‌جان می‌کنید متفاوت خواهد بود. اما اگر بخواهید به‌طور کلی رقمی را به‌عنوان هزینه زندگی در انگلیس گوشه‌ی ذهنتان داشته باشید باید بگوییم حدود 1020پوند در یستی از مواد غذایی مورد نیاز روزانه را برای شما همراه با قیمت در ادامه آورده‌ایم، این قیمت ها مربوط به سال 2019 هستند. ماه، به ازای هر نفر احتیاج دارید.

عنوانهزینه به طور میانگین
یک وهده غذا در رستوران ارزان انگلستان15 پوند
یک وعده غذا برای دو نفر در رستوران معمولی انگلستان50 پوند
یک مک دونالد5 پوند
یک فنجان کاپو چینو3 پوند
یک بطری آب1 پوند
یک لیتر شیر1 پوند  
یک قرص نان1 پوند
یک کیلو برنج1.50 پوند
یک کیلو پیاز1 پوند
یک کیلو سیب زمینی1.17 پوند
یک کیلو گوشت ران مرغ10.35 پوند
یک کیلو گوشت سینه مرغ7.05 پوند
یک کیلو گوجه1.85 پوند
یک کیلو موز 1.08 پوند

اگر فردی در انگلستان زندگی می کند باید مالیات بپردازد که به طور کلی بستگی به تعداد اعضای خانواده و محلی است که در آن زندگی می کند اما می توان گفت میانگین 25£ (پوند) در هفته به ازای هر نفر باید مالیات پرداخت شود. سایر خدمات مانند آب و برق، اگر این هزینه ها در اجاره گنجانده نشده باشد کل هزینه برق، آب و گاز حدود 40£ (پوند) تا 60£ (پوند) در هفته است.

شرایط اقتصادی و بازار کار در انگلستان بسیار ایده آل است و افراد در سال 2020 هفتگی 585£ (پوند) درآمد دارند که نسبت به سال 2019 به میزان 2.9% افزایش داشته است و این مطلب بدین معناست که متوسط درآمد سالیانه در انگلستان 30420£ (پوند) می باشد.