سرمایه گذاری در کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا کشوری در قاره آمریکا که به صورت فدرال و به صورت مستقیم توسط ملکه انگلستان اداره می شود. این کشور واحد پولی مستقل خود یعنی دلار کانادا را دارا می باشد و در حال حاضر نخست وزیر وقت کانادا، آقای جاستین ترودو می باشد.

بسیاری از افراد قبل از بررسی شرایط سرمایه گذاری در کانادا و بررسی فرصت های متفاوت جهت سرمایه گذاری در کانادا، شرایط عمومی کشور کانادا را مورد بررسی و تحقیق قرار می دهند. همانطور که مستحضر هستید شریک بزرگ اقتصادی کانادا ایالت متحده آمریکا می باشد و این موضوع سبب گردیده موسسات اقتصادی بسیاری در کانادا رشد کند. در همین راستا علاقه مندان بسیاری قصد دارند که با شناخت فرصت های سرمایه گذاری در کانادا به بازار جهانی دست پیدا کنند. به طور کلی می توان گفت متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا از طرق مختلف همانند خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و پرداخت سرمایه ای به بازار کانادا می توانند اقدام به سرمایه گذاری نمایند. اما در نهایت باید بررسی شود که کدام یک از روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا خواهد شد. شما عزیزان می توانید با مطالعه قسمت های بعدی این مقاله با شرایط انواع سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق بیشتر آشنا شوید.

سرمایه گذاری در کانادا و شرایط اخذ اقامت

یکی از نکات بر جسته جهت سرمایه گذاری در کانادا کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری می باشد. در این راستا بسیاری از متقاضیان علاقه مند هستند با ایجاد یک کسب و کار جدید و یا خرید ملک در کانادا بتوانند برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوعی دارد که متقاضیان می توانند در استان های مختلف کانادا سرمایه گذاری نمایند اما تنها برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا منجر به اقامت می گردد که در ادامه به برخی از این روش ها خواهیم پرداخت. به طور مثال ایجاد یک کسب و کار جدید در کانادا و ارائه یک گزارش ۱۸ ماهه به دولت کانادا و اثبات نمودن سودآوری طرح اقتصادی می تواند در، در خواست اقامت دائم متقاضیان تاثیر گذار باشد. در صورتی که سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک در این کشور منجر به اقامت دائم متقاضیان نخواهد شد. بنابراین پیش از اقدام برای سرمایه گذاری در کشور کانادا، حتما در رابطه با تمامی جوانب آن تحقیق نمایید و با مشاور رسمی مهاجرت به کانادا در این زمینه مشورت نمایید. 

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

خرید ملک در کانادا با توجه به مناظر دیدنی، سبک زندگی آمریکایی و ثبات سیاسی حاکم بر جامعه جذابیت خوبی برای متقاضیان خارجی داشته است. نکته مهم دیگر اینکه بازار بین المللی ملک در کانادا هنوز جوان می باشد و توانسته در سال های اخیر عملکرد خوبی داشته باشد. قوانین و مقررات خرید ملک در کانادا کاملا متفاوت می باشد. بنابراین بسیار مهم می باشد که خرید ملک در کانادا با تحقیقات قبلی صورت گیرد. به عنوان مثال خرید ملک در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک بدون محدودیت برای افراد خارجی امکان پذیر می باشد و عرصه و عیان در اختیار آنان قرار می گیرد. در حالی که بسیاری از استان های کانادا محدودیت هایی را برای افراد خارجی در نظر گرفته اند. اما خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت سرمایه گذار بر روی ملک نخواهد شد بنابراین متقاضیان باید توجه داشته باشند که اگر قصد کسب اقامت و تابعیت کانادا را دارند بهتر است از طریق کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار نو و ایجاد اشتغال اقدام به مهاجرت نمایند.

البته افرادی که جز ساکنین و مقیمان کانادا محسوب نمی شوند باید در زمان فروش ملک خود ۲۵ درصد از سود فروش را به عنوان مالیات به دولت کانادا پرداخت نمایند. سرمایه گذاران خارجی باید ۶۵ درصد از تامین اعتبار خرید ملک را داشته باشند که ۳۵ درصد از سرمایه خرید ملک باید به عنوان پیش پرداخت در دسترس باشد. مراحل خرید ملک در کانادا و روند انتقال آن معمولا بین ۶۰ الی ۹۰ روز به طول می انجامد.

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

به طور کلی تمامی ایالات کشور کانادا، هر کدام حداقل دو روش سرمایه گذاری و کارآفرینی دارند اما محبوب ترین آن ها در ایالت بریتیش کلمبیا می باشد. این ایالت در 14 مارس 2019 به تازگی روش جدیدی را به صورت آزمایشی اجرا کرده است. به صورت کلی دو روش محبوب در این استان مورد استفاده بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی قرار گرفته است.

سرمایه گذاری در کانادا و مزایای آن

سرمایه گذاری در کانادا از جهات مختلف مورد بررسی بسیاری از افراد قرار می گیرد به همین دلیل سعی گردید در این قسپت به مزایای سرمایه گذاری در کانادا بپردازیم.

کشور کانادا با توجه به توافق نامه هایی که با جامعه بین المللی دارد می تواند برای تمام سرمایه گذاران در این کشور سودمند باشد و افراد می توانند با سرمایه گذاری در این کشور به بازار جهانی دست پیدا کنند.

از طرفی کارمزد ها و دستمزدهای کارگران و افراد ماهر در مقایسه با ایالات امریکا از هزینه های کمتری برخوردار است که این خود نکته مثبتی برای سرمایه گذاران می باشد.

علاوه بر آن کشور کانادا توانسته با به کار بردن سیاست های هوشمندانه مهاجرتی، بهترین و زبده ترین نیرو کار را به خود جذب کند که این امر موفقیت در کسب و کار و سرمایه گذاری را در این کشور با سود دو چندان رو برو خواهد کرد.

سرمایه گذاری در کانادا و معایب آن

اما سرمایه گذاری در کانادا چه معیابی را می تواند برای افراد به همراه داشته باشد؟

بی شک می توان گفت متقاضیانی که به دنبال کسب اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشند راهی هموار را دنبال نخواهند کرد چرا که طبق قوانین دولت کانادا متقاضیان می توانند از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت اقدام به مهاجرت نمایند.

از سمتی سرمایه گذاری در کانادا با ارزش ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار طبیعتا برای بسیاری از افراد میسر نمی باشد چرا که باید اثبات نمایند دارایی خالص آنان در کشور مبدا بالغ بر ۲،۰۰۰،۰۰۰ دلار کانادا می باشد. هر چند طبق قوانین کاتادا تضمین می گردد که سرمایه گذاری با مبلغ ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار کانادا پس از ۵ سال تمام و کمال به افراد بازگردانده می شود اما با یک حساب ساده می توان گفت با این میزان از سرمایه به راحتی خود افراد می توانند در بحث سرمایه گذاری، سود بسیار خوبی را برای خود رقم بزنند. علاوه بر این افراد می توانند با هزینه ای کمتر از 100 هزار دلار بلوکارت و اقامت اتحادیه اروپا را در زمانی بسیار کوتاه تر و با فرآیندی ساده تر به دست آورند.

از دیگر معایب سرمایه گذاری در کانادا برای آنان که در ایران نیز کسب و کار دارند، فاصله آن با کشور های اروپایی و آسیایی می باشد. چرا که صاحبان کسب و کار بسیاری در کشور خود توانسته اند یک شرایط مطلوب را برای خود فراهم آورند و تمایلی به از دست دادن بیزینس خود در کشور مبدا ندارند. این موضوع سبب گردیده که افراد بسیاری در این موضوع تعلل نمایند. بنابراین افرادی که قصد رفت و آمد بین ایران و کانادا دارند و یا کارمندانی در ایران دارند، به دلیل مصافت و اختلاف زمانی با سختی مواجه می شوند.

مهاجرت آتلانتیک کانادا

مابین سال های 2011 الی 2016، قسمت آتلانتیک کانادا،که  6.5 درصد از جمعیت کانادا را در خود جای داده است کمترین رشد جمعیت در کشور را تجربه کرد. این به دلیل جذب کم مهاجران در منطقه بوده است از این رو رشد جمعیت برای رشد اقتصادی و حفظ استانداردهای زندگی بالاتر در منطقه آتلانتیک ضروری است.

براین اساس استان های آتلانتیک تلاشهای  چشمگیری برای ورود و حفظ مهاجران تازه وارد انجام داده اند.تا بتوانند مانند استانهای ساسکاچوان و منیتوبا از طریق برنامه های مهاجرتی سطح مهاجرین خودرا افزایش دهد.

مناطق آتلانتیک کانادا شامل مناطق زیر میشود :

نواسکوشیا ، نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد ، نیوفانلند و لابرادور

در جولای سال 2016 میلادی، وزیر مهاجرت کانادا با رؤسای 4 استان قرار گرفته در کنار اقیانوس اطلس دیدار کرد. در این دیدار، این پنج نفر برنامه آزمایشی جدیدی را برای مهاجرت به این مناطق ارائه دادند. علت این کار تشخیص دولت فدرال و دولت های استانی به نیاز این مناطق برای جذب مهاجر برای بازار کار آنها بود.

علت پایه گذاری این برنامه کمک به رفع خلا موجود بخش های مختلف از جمله بخش بازرگانی بود. از اهداف دیگر این برنامه می توان افزایش جمعیت، تقویت نیروی کار متخصص و افزایش نرخ اشتغال در این مناطق را نام برد.

نیوبرانزویک در منطقه آتلانتیک اولین بخشی بوده که برنامه استانی را تصویب کرده و در همان سال تاسیس شد ونیوفاندلند ولابرادور بعد از مدتی و سپس جزیره پرنس ادوارد ونوااسکوشیا قرار داشتند.

برنامه مهاجرت آتلانتیک کانادا برنامه ی مهاجرتی جالب و هیجان انگیزی است که در چند سال گذشته با همکاری دولت فدرال در مناطق آتلانتیک راه‌اندازی گردیده است. این برنامه از زمان شروع توجه مهاجران و کارفرمایان بالقوه را به خود جلب کرده است. هدف برنامه ریزی این بود که در طولانی مدت تازه واردان در محیط جدید در مناطق آتلانتیک جذب و با ادغام آنان در این مناطق از آنان به عنوان نیروهای کمکی برای رشد اقتصادی منطقه استفاده گردد.

برنامه آزمایشی مهاجرت استان های آتلانتیک

استانهای معروف به آتلانتیک )   (  AIPPکانادا متشکل از (Nova Scotia-New Brunswick-Prince Edward Island-Newfoundland and Labrador) در اقدامی مشترک با دولت فدرال تصمیم به راه اندازی یک برنامه مهاجرتی جدید برای کارفرمایان دارند که به احتمال زیاد توجه بسیاری از مهاجرین و کارفرمایان را به خود جلب خواهد کرد.

برنامه مهاجرت آتلانتیک دارای شرایط لازم برای افرادی با صلاحیت های منحصر به فرد بود که از جمله برای نیروهای متخصص کاری و فارغ التحصیلان کانادایی در مناطق آتلانتیک جذابیت خاصی داشته و دارد و جالب اینجا بود که فارغ التحصیلان بین المللی در این مناطق می توانند بدون داشتن سابقه کار از طریق این سیستم تقاضای مهاجرت نمایند. از سوی دیگر نیروهای کاری در مشاغل متوسط یعنی زیر گروه  C و همچنین زیرگروه‌های D که توانایی زبان محدود هم دارند می توانند از این طریق اقدام نمایند.

برنامه ی AIPP توسط دولت فدرال در همکاری با استان های آتلانتیک   برقرار شده است. کارفرمایان تا حد زیادی در این فرآیند درگیر هستند و همه ی متقاضیان برای اینکه واجد شرایط این برنامه شوند، به یک پیشنهاد کاری نیاز دارند . متقاضیان همچنین قبل از ارائه ی یک درخواست اقامت  به سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا ( IRCC) نیازمند تایید استانی endorsement هستند.

 • اداره مهاجرت کانادا مسئول ارزیابی شرایط متفاضیان می باشد. (نه استان های مذکور)
 • برنامه ی AIPP، هیچ سیستم امتیازدهی ندارد و درخواست ها را به ترتیب ورود پردازش می کند.

این برنامه از دو بخش اصلی دارد:

1.

     Atlantic High-Skilled Program (AHSP)    برنامه نیروی حرفه ای آتلانتیک

    Atlantic Intermediate-Skilled Program (AISP)   برنامه نیروی متوسط آتلانتیک

2.

  Atlantic International Graduate Program (AIGP)   برنامه فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک

برخی از شرایط متقاضی در کل این سه زیرگروه عمومی است، اما شرایطی وجود دارد که مختص به هر یک از این زیرگروه ها می باشد. سابقه ی کار, آموزش و پیشنهاد کاری مورد نیاز به این موضوع بستگی دارد که  فرد در چه زیرگروهی (نیروی متخصص بسیار ماهر، نیروی متخصص نیمه ماهر یا به عنوان یک فارغ التحصیل بین المللی) درخواست داده باشد.

ممکن است که متقاضی برای بیش از یکی از این برنامه های 3گانه واجد شرایط باشد. در این صورت متقاضی فقط مجاز به اقدام برای یکی از آنهاست.

الزامات برنامه مهاجرت آتلانتیک کانادا

در این برنامه الزامات گوناگونی وجود دارد از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تجربه کار: برای اپلای به بسیاری از  برنامه های مهاجرت کانادا، متقاضیان باید حداقل دارای یک سال سابقه ی کار در سمت های مدیریتی, حرفه ای یا فنی/ تجاری (کد های شغلی 0، A یا B) باشند. با این وجود، زیرگروه نیروی نیمه ماهر آتلانتیک برنامه ی AIPP یک فرصت مهاجرت را برای افرادی که سابقه ی کار و پیشنهاد کاریشان در زیرگروه C طبقه بندی مشاغل کانادا (NOC) قرار دارد، نیز ارائه می دهد. این مشاغل معمولا نیازمند تحصیلات متوسطه و یا دوره های خاص آن شغل می باشند
 • زبان: متقاضیان برای اپلای به برنامه باید حداقل سطح ابتدایی سلیس در انگلیسی یا فرانسه را داشته باشند. این سطح معادل با معیار سنجش سطح زبان دار کانادا (CLB) سطح 4 است. تست های زبان زیر معتبر هستند:
 • آیلتس (سیستم تست زبان انگلیسی بین المللی)- فقط تست عمومی.
 • CELPIP (برنامه ی شاخص تسلط زبان انگلیسی کانادایی)- فقط تست عمومی.
 • TEF تست d’e’valuation de francais))
 • تحصیلات: در صورتی که متقاضی خارج از کانادا تحصیل کرده باشد، باید یک گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) داشته باشد که مدرک تحصیلی وی را با یک مدرک کانادایی معادل سازی نموده باشد.
 • پیشنهاد شغل : وظیفه برنامه مهاجرتی آتلانتیک یافتن شغل برای متقاضیان نیست. بلکه متقاضی باید پیش از شروع فرآیند درخواست، یک پیشنهاد شغلی از یک کار فرما دریافت نموده باشد. اینکه کار فرمای پیشنهاد دهنده ی کار توسط استان مورد نظر ثبت شده باشد بسیار حائز اهمیت است. برای این برنامه هم متقاضی و هم کارفرما باید واجد شرایط باشند. در صورتی که هر دو طرف واجد شرایط باشند، متقاضی اقامت دائم دریافت خواهد نمود که بدین معناست که می تواند در کانادا کار و زندگی نماید.

ثبت کارفرمایان

کارفرمایانی که قصد بکار گیری نیروی متخصص مهاجر از طریق این برنامه آزمایشی را دارند باید درخواست ثبت بدهند. کارفرمایانی که در چند استان مشغول فعالیت هستند، باید برای هر استان بطور جداگانه این درخواست را بدهند. یکی از ملزومات ثبت شدن کارفرما، ارائه تعهد برای حمایت از متقاضی و خانواده وی برای زندگی در کانادا می باشد. این برنامه یک برنامه‌ی کارفرما محور بوده و کارفرما نقش اساسی را در آن ایفا می‌نماید. به محض اینکه یک کارفرمای ثبت شده نیروی کار مورد نیاز خود را بیابد، باید به او یک شغل پیشنهاد بدهد. در این برنامه نیازی نیست که کارفرما از طریق فرآیند ارزیابی تاثیر بر بازار کار (LMIA) اقدام نماید.

پس از اینکه متقاضی کار پیشنهادی را پذیرفت، کارفرما باید  از طریق سازمان های زیربط برای ارزیابی نیاز و تنظیم قرارداد با متقاضی اقدام نماید. کارفرما همچنین باید یک برنامه پشتیبانی بلند مدت از متقاضی و خانواده وی برای زندگی در کانادا ارائه دهد.

در صورتی که نیاز کارفرما به متقاضی فوری باشد، می تواند برای او مجوز موقت کار درخواست دهد تا متقاضی و خانواده وی بتوانند در اسرع وقت خود را به کانادا برسانند. برای اخذ این مجوز موقت کار، متقاضیان باید:

 • یک پیشنهاد شغلی داشته باشند.
 • از استان مورد نظر، نامه داشته باشند.
 • تعهد نامه ای ارائه دهند که در طول 90 روز پس از صدور مجوز کار موقت، درخواست اقامت دائم بدهند.

سرمایه اسکان

متقاضیان در صورت امکان بعد از رسیدن به کانادا باید نشان دهند که سرمایه ی کافی برای پشتیبانی از خود و اعضای خانواده ی خود را دارند مگر این که تحت یک مجوز کار معتبر در کانادا مشغول به کار باشند. این سرمایه ها را نمی توان از کس دیگری قرض گرفت.

استارت آپ

کشور کانادا هم برنامه مهاجرتی به عنوان استارتاپ ویزا طراحی کرده است که صاحبان این استارت اپ ها را به کشور خود جذب کند.

در روش استارتاپ ویزای کانادا  شما با داشتن یک برنامه و ایده­ ی خوب درصورتی‌که بتوانید یکی از سازمان‌های دانش بنبان  که اداره­ ی مهاجرت کانادا معرفی کرده است را متقاعد کنید که برای طرح شما سرمایه­ گذاری کنند ابتدا به شما و تمام اعضای خانواده­ ی شما ویزای استارت آپ کانادا تعلق می­ گیرد و سپس با استفاده از آن می‌توانید اقامت دائم کانادا (PR) دریافت کنید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در این روش شما اجباری به سرمایه­ گذاری در استارت آپ خود  در کانادا نیستید و با برنامه‌های سرمایه‌گذاری کانادا کاملاً متفاوت است و حتماً باید یکی از سازمان‌هایی که از سوی اداره­ ی مهاجرت کانادا معرفی‌شده است از طرح شما حمایت کنند و از شما بخواهند در سرمایه ­گذاری مشارکت کنید و سپس این واحد تجاری در کانادا به‌صورت یک شرکت سهامی Incorporation ثبت شود.

کسب و کار آنها باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

 • دارای نوآوری خاصی باشد.
 • برای کانادایی‌ها اشتغال‌زایی کند.
 • در مقیاس جهانی رقابت کند.

کانادا یکی از بهترین کشورها برای راه اندازی یک کسب و کار موفق است. مزایایی که می‌توانید با استفاده از ویزای استارتاپ کانادا در این کشور بدست آورید، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • یک اقتصاد قدرتمند
 • مالیات پائین
 • خرج و مخارخ پائین راه‌اندازی کسب و کار
 • دارای عالی‌ترین رتبه تحقیق و نوآوری
 • کیفیت بالای زندگیآیا داری شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا هستید؟

اگر بخواهید برای دریافت ویزای کانادا از نوع استارت اپ واجد شرایط باشید، باید:

ثابت کنید کسب و کار شما توسط یک سازمان برگزیده، حمایت می‌شود

پیش از اقدام برای دریافت ویزای استارت آپ و اقامت کانادا، باید حمایت یکی از سازمان‌های برگزیده را داشته باشید. سازمان‌های برگزیده، گروه‌های تجاری تأیید شده هستند که اجازه حمایت یا سرمایه‌گذاری در استارت آپ‌های احتمالی را دارند. اگر یک سازمان برگزیده قصد سرمایه‌گذاری در کسب و کار شما را داشته باشد، یک نامه‌ی حمایت برای شما ارسال خواهد شد.

شما باید این نامه‌ی حمایت را در مدارک خود هنگام اپلای ویزای استارت اپ کانادا ضمیمه نمائید. اگه این نامه در مدارک شما ضمیمه نشده باشد و یا دارای هرکدام از نیازمندی‌های زیر نباشید، درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

ثابت کنید کسب و کار شما دارای نیازمندی‌های لازم برای شروع در کانادا است

تا حداکثر پنج نفر می‌توانند بعنوان دارنده یک کسب و کار واحد برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا، اقدام نمایند، به شرطی که دارای شرایط زیر باشند:

 • هرکدام از متقاضیان باید داری حداقل 10 درصد از حق رای آن کسب و کار را داشته باشند و
 • سازمان برگزیده و متقاضیان باید روی هم رفته دارای بیش از 50 درصد سهام و حق رای کسب و کار ارائه شده را داشته باشند.

حق رای به حق هرکدام از سهامداران یک کسب و کار به مشارکت در تصمیم‌گیری‌های درون شرکتی گفته می‌شود. این حق رای به سهم هر یک از افراد از دارایی‌های آن شرکت، بستگی دارد.

دارای دانش خاصی از زبان انگلیسی باشید

اگر قادر به برقراری ارتباط به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و یا هردو باشید، موفقیت کسب و کارتان در کانادا را افزایش خواهید داد. شما برای دریافت ویزای کانادا از نوع استارت آپ باید در آزمون‌های زبان از مؤسسات معتبر  شرکت نموده و نتیجه آن را در فرم درخواست خود قرار دهید. درغیر اینصورت با درخواست شما موافقت نخواهد شد.

برای قبولی، باید در هریک از زمینه‌های گفتاری، نوشتاری، شنیداری و خواندن دارای حداقل نمره قبولی کانادا یعنی CLB 5 در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی یا یکی از آنها باشید. همچنین درصورت عدم تطابق نمرات شما با حداقل نمرات قبولی، درخواست شما برای ویزای استارت اپ کانادا رد خواهد شد.

دارای سرمایه مناسب برای زندگی باشید

دولت کانادا هیچگونه کمک مالی برای کسانی که با استفاده از ویزای استارت آپ قصد مهاجرت به کانادا دارند، درنظر نگرفته است. شما هنگام درخواست ویزا باید ثابت نمائید که توانایی رسیدگی به هزینه‎‌های خود و همراهانتان را هنگام اقامت در کانادا خواهید داشت. نمی‌توانید این سرمایه را از شخص دیگری قرض بگیرید. شما سپس هنگام درخواست ویزای استارتاپ کانادا باید ثابت کنید این سرمایه را به همراه دارید و برای شماست. بصورت کلی هرچقدر سرمایه‌ی شما برای زندگی در کانادا بیشتر باشد، با درخواست ویزای شما سریع‌تر موافقت شده و همچنین پیدا کردن مسکن برای شما راحت‌تر خواهد بود.

اگر قصد دارید بیشتر از 10 هزار دلار کانادا همراه خود بیاورید، باید فوراً پس از رسیدن به مرزهای کانادا، به مقامات مربوطه اطلاع دهید. در غیر اینصورت ممکنه برای شما جریمه‌ای درنظر گرفته شده و یا سرمایه شما توقیف شود. این مقدار سرمایه می‌تواند در صورت‌های زیر باشد.

 • پول نقد
 • اوراق بهادار به نام خودتان (مانند سهام، اوراق قرضه، اوراق خزانه و …)
 • چک بانک، چک، چک مسافرتی یا فرم حواله پولبرای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ کانادا چه مواردی را باید درنظر داشت؟

پس از ورود به کانادا، با یک افسر از اداره خدمات مرزی کانادا (CBSA) ملاقات خواهید داشت. هنگام ورود باید:

 • یک پاسپورت معتبر و/یا مدارک سفر

○ پاسپورت شما باید یک پاسپورت معمولی و شخصی باشد. شما نمی‌توانید با استفاده از پاسپورت دیپلماتیک، پاسپورت دولتی و یا امور عمومی به کانادا مهاجرت نمائید.

 • یک ویزای اقامت دائم معتبر و تأییدیه اقامت دائم کانادا (COPR)

○ افسر مربوطه از ورود شما به کانادا و همچنین اعتبار ویزای شما اطمینان حاصل می‌کند. در نظر داشته باشید که اعتبار این نوع ویزا قابل تمدید نیست.

 • مدرکی مبنی بر اینکه توانایی حمایت مالی خانواده همراه خود را خواهید داشت.

مأمور CBSA هنگام ورود سوالاتی از شما می‌پرسد تا از تطابق شرایط شما با شرایط لازم مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ کانادا مطمئن شود. این سوالات مشابه همان سوالاتی هستند که هنگام درخواست ویزا پاسخ دادید. اگر پاسخ‌های شما نادرست و یا ناقص باشدو یا اگر شرایط مهاجرت به کانادا را نداشته باشید، از ورود شما به این کشور، ممانعت به عمل می‌آید.

اگر شرایط شما مورد قبول افسر واقع شود، اجازه ورود به کانادا با عنوان اقامت دائم کانادا به شما داده می‌شود. همچنین آدرس پستی شما توسط اداره خدمات مرزی کانادا تأیید شده و کارت اقامت دائم شما، به صندوق پستی‌تان ارسال می‌شود. معرفی سازمان‌های برگزیده

سازمان‌های برگزیده (Designated organizations)، گروه‌های تجاری هستند که برای سرمایه‌گذاری یا حمایت استارت آپ‌های احتمالی، تأیید شده‌اند. این سازمان‌ها خود تصمیم می‌گیرند کدام ایده‌های کسب و کاری را بررسی کنند. اگر سازمانی تصمیم به بررسی ایده تجاری شما گرفت، آن را از لحاظ بازدهی اقتصادی و همچنین احتمال موفقیت، مورد بررسی قرار می‌دهد. هر سازمانی قوانین و مقررات خود را برای بررسی دارند و همچنین معیارهای هر سازمان برای موفقیت‌آمیز بودن هر ایده، دارای تفاوت است.

اگر سازمانی قصد حمایت از ایده تجاری شما را داشته باشد، یک نامه حمایت (Letter of Support) برای شما ارسال می‌کند. برای اپلای ویزای استارتاپ کانادا، ایده‌ی کسب و کاری شما باید نظر یکی از این سازمان‌های برگزیده را به خود جلب نموده تا روی آن سرمایه‌گذاری کنند.

این سازمان‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند:

صندوق‌های سرمایه‌گذاری برگزیده (Designated venture capital funds)

این سازمان‌ها معمولاً روی کسب و کارهای دارای ریسک بالا ولی بازدهی عالی درصورت موفقیت سرمایه‌گذاری می‌کنند. شما باید از یک یا چندتا از شرکت‌های معرفی شده این بخش، حداقل 200 هزار دلار، سرمایه جذب نمائید.

 • BDC Venture Capital
 • Blackberry Partners Fund II LP (doing business as Relay Ventures Fund II)
 • Celtic House Venture Partners

○ Celtic House Venture Partners Fund III LP

○ Celtic House Venture Partners Fund IV LP

 • Extreme Venture Partners LLP
 • Golden Opportunities Fund Inc.
 • iNovia Capital Inc.
 • Lumira Capital
 • New Brunswick Innovation Foundation Inc.
 • OMERS Ventures Management Inc.
 • Pangaea Ventures Fund III, LP
 • PRIVEQ Capital Funds

○ PRIVEQ III Limited Partnership

○ PRIVEQ IV Limited Partnership

 • Real Ventures
 • Rho Canada Ventures
 • Top Renergy Inc.
 • Vanedge Capital Limited Partnership
 • Version One Ventures
 • Wellington Financial LP
 • Westcap Mgt. Ltd.

○ Canadian Accelerator Fund Ltd.

 • Yaletown Venture Partners Inc.

گروه‌های سرمایه‌گذاری برگزیده (Designated angel investor groups)

گروه‌های سرمایه‌گذاری معمولاً سرمایه خود را بر روی کسب و کارهای دارای ریسک پائین‌تر و بازدهی خوب، قرار می‌دهند. شما باید از یک یا چندتا از شرکت‌های معرفی شده این بخش، حداقل 75 هزار دلار، سرمایه برای مهاجرت به کانادا جذب نمائید.

 • Angel One Network Inc.
 • Canadian International Angel Investors
 • Golden Triangle Angel Network
 • Oak Mason Investments Inc.
 • Southwestern Ontario Angel Group
 • TenX Angel Investors Inc.
 • VANTEC Angel Network Inc.

مراکز رشد کسب و کار برگزیده (Designated business incubators)

مراکز رشد یا انکوباتورهای کسب و کار، معمولاً طرح‌هایی را انتخاب می‌کنند که نیاز به سرمایه زیادی برای شروع و اجرا ندارند، اما ارزش فعالیت در کانادا را خواهند داشت. برای دریافت حمایت از این سازمان‌ها، نیازی به کسب سرمایه نداشته و کافی است در برنامه کاری این مراکز پذیرفته شوید.

 • Alacrity Foundation
 • Alberta Agriculture and Forestry

○ Agrivalue Processing Business Incubator

○ Food Processing Development Centre

 • Communitech
 • Creative Destruction Lab
 • The DMZ at Ryerson University
 • Empowered Startups Ltd.
 • Extreme Innovations
 • Genesis Centre
 • Highline BETA Inc.
 • INcubes Inc.
 • Innovacorp
 • Innovate Calgary
 • Interactive Niagara Media Cluster o/a Innovate Niagara
 • Invest Ottawa
 • Knowledge Park o/a Planet Hatch
 • Launch Academy
 • LaunchPad PEI Inc.
 • NEXT Canada
 • Real Investment Fund III L.P. o/a FounderFuel
 • Ryerson Futures Inc.
 • Spark Centre
 • Spring Activator
 • TSRV Canada Inc. (operating as Techstars Canada)
 • Waterloo Accelerator Centre
 • York Entrepreneurship Development Institute