سرمایه گذاری در انگلستان در یک نگاه

یکی از عوامل مهم جهت سرمایه گذاری در انگلستان بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور می باشد تا متقاضیان بتوانند یک سرمایه‌گذاری امن و صیف را انجام دهند. یکی از مهمترین مسائل در راستای بررسی استاندارد های سرمایه گذاری خطر سلب مالکیت در کشور انگلستان می باشد. قطعاً کشور انگلستان با توجه به نظام قضایی بسیار قوی توانسته سرمایه گذاران بسیاری را به سمت خود جذب کند و اقراد می توانند بدون دغدغه و نگرانی اقدام به سرمایه‌گذاری در این کشور نماید.

 • یکی از آسان ترین مکان هایی که می توان اداره یک تجارت اروپایی را در دست داشت. کشور انگلستان در رتبه بندی بانک های جهانی توانست در اروپا رتبه یک و در جهان رتبه ششم را در فعالیت های تجاری به دست آورد.
 • کشور انگلستان به عنوان یک رهبر جهانی در نوآوری اقتصادی شناخته شده است. همچنین این کشور به دلیل وجود پایگاه های تحقیقاتی با کیفیت بالا و در لیست پر بازدید ترین مکان های تجاری در نوآوری اقتصادی توانسته رتبه دوم در جهان را به دست آورد.
 • علاوه بر موارد بالا افرادی که تمایل به خرید ملک در انگلستان را دارند باید در نظر داشته باشند که ثبت املاک در انگلستان در مقایسه با ایتالیا، ایرلند، فرانسه و آلمان به مراتب آسان تر است.
 • لازم به ذکر است که یکی دیگر از بزرگترین مراکز مالی جهان در کشور انگلستان و در شهر لندن واقع شده است.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری به عنوان یکی از روش های مناسب جهت اخذ اقامت دائم و نتیجتا تابعیت در اکثر کشورها به حساب می آید. افراد متقاضی می توانند به واسطه روش های مختلف سرمایه گذاری در انگلستان اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ نمایند. نکته قابل ذکر در مورد سرمایه گذاری در کشور انگلستان این است که فردی که کارآفرینی انجام می دهد یا شرکتی در این کشور ایجاد کرده است باید به مدت 5سال بیزنس خود را فعال نگه دارد و طی این مدت به صورت مرتب مالیات خود را پرداخت کرده باشد تا واجد شرایط اخذ اقامت دائم به حساب آید. نکته دیگری که باید در مورد قوانین اخذ تابعیت انگلستان مطرح کنیم بحث تابعیت مضاعف است که این کشور این مورد را پذیرفته است. افراد متقاضی پس از اخذ اقامت دائم در صورتی که بخواهند تابعیت این کشور را اخذ نمایند باید شرایط و قوانین خاص مربوط  به اخذ تابعیت انگلستان را رعایت کرده باشند، شرایط مورد نظر همانند دیگر کشورها شرط حضور مستمر پس از اخذ اقامت دائم، تسلط کامل به زبان انگلیسی، نداشتن جرم کیفری و تبعیت از قوانین این کشور و در نهایت باید ثابت نماید در جامعه انگلستان ادغام شده و به نوعی خود را پایبند قوانین این کشور بداند. پروسه اخذ تابعیت انگلستان پس از گذشت 6 سال از اقامت دائم اتفاق می افتد.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی 

یکی از روش های معمول و امکان پذیر سرمایه گذاری در انگلستان مانند اکثر کشورها، خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. افراد متقاضی می توانند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ 2 میلیون پوند اقامت این کشور را اخذ نمایند. این نوع سرمایه گذاری برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا برای جذب هر چه بیشتر سرمایه گذار در این کشور پیش بینی شده است. افراد متقاضی زمانی که اقدام به خرید اوراق قرضه دولتی نمودند در ابتدا یک اقامت 3ساله برای آنها صادر می شود، در صورتی که فرد بتواند طی این مدت سرمایه خود را به این کشور انتقال دهد اقامت وی به مدت 2سال دیگر تمدید می شود. پس از گذشت 5 سال فرد متقاضی می تواند کارت اقامت دائم خود و خانواده خود را دریافت نماید. لازم به ذکر است فرد برای اینکه به واسطه این روش اقامت خود را دریافت نماید باید مبلغ 2میلیون پوند را به صورت نقد در حساب خود نشان دهد و سپس با مبلغ ذکر شده اقدام اوراق قرضه دولتی خریداری نماید. لازم به ذکر است فرد علاوه بر مبلغ 2میلیون پوند باید ثابت نماید که زمانی که وارد این کشور شد توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود را دارد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک برای افراد خارجی حتی اگر در انگلستان هم زندگی نکند امکان پذیر و مقدور می باشد اگر چه افرادی که کمتر از 2 سال در انگلستان اقامت داشته باشند ممکن است با شرایط سخت گیرانه تری روبرو باشند. گفته می شود که خرید ملک در انگلستان برای افراد خارجی بهتر است که از طریق سرمایه نقد صورت پذیرد و این یعنی نیازی به درخواست وام نباشد زیرا ممکن است درخواست چنین وام‌هایی در کشور انگلستان برای افراد خارجی کاری بس دشوار تلقی شود. بنابراین اگر به دنبال خرید ملک و سرمایه گذاری در انگلستان می باشید مهم است که درک کاملی از بازار ملک در انگلستان و سرمایه و بودجه مکفی برای خرید ملک را داشته باشید.

ویزای سرمایه گذاری در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان می تواند به شما اقامتی 3 ساله را اعطا کند و اگر شخص بتواند اثبات نماید که در این مدت بیزنس وی به صورت فعال ادامه داشته است می تواند درخواست تمدید اقامت را برای 2 سال دیگر داشته باشد و در پایان سال پنجم اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. مدارکی که باید برای دریافت اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت ارائه گردد موارد زیر می باشد:

 • مدارک شناسایی به همراه ترجمه
 • پاسپورت معتر
 • اسناد ازدواج در صورت وجود
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • مدارک شرکت و پرداخت های مالیاتی
 • مدرک زبان در سطح آیلتس 4

ثبت شرکت در انگلستان انواع مختلفی دارد که می توان آن ها را در قالب زیر دسته بندی کرد:

 • سهامی خاص با مسئولیت محدود

شرکت ثبت شده در این روش به صورت خصوصی می باشد و فرد می تواند شرکت خود را ثبت نماید. اقدامات صورت گرفته در این شرکت می تواند برای انجام معاملات تجاری باشد که برای انجام این معاملات در مورد اجناس هیچ محدودیتی وجود ندارد. از مزایای ثبت این شرکت امکان همکاری با سایز شرکت ها در هر کجای جهان می باشد. این شرکت می تواند با داشتن تنها یک سهام دار و مدیر نیز به ثبت برسد.

 • شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود آماده به کار بسیار مشابه کلیه شرکت هایی با عنوان سهامی خاص با مسئولیت محدود می باشد. تفاوتی که این دو شرکت با هم دارند هم در طول مدت زمانی است که نیاز است تا شماره ثبت این شرکت آماده گردد و هم در تفاوت در انتخاب نام شرکت می باشد که در مسئولیت محدود اماده به کار اسم انتخابی شرکت به صورت محدود می باشد.

 • شرکت مسئولیت محدود با گارانتی

این شرکت مرتبط با ارگان ها و نهادهای غیر انتفاعی می باشد. همانند باشگاه های ورزشی و سازمان هایی که می توانند اشخاصی را به عضویت بگیرند. ثبت این نوع شرکت بسیار سریع می باشد و چند ساعته قابل انجام می باشد.

 • شرکت سهامی عام

این شرکت همان طور که از نامش مشخص می باشد، در صورتی که سهام آن به اشتراک گذاشته شود قابل ثبت می باشد. ثبت این شرکت نیز همانند مورد قبلی خیلی سریع انجام می پذیرد و هیچ گونه محددیتی برای فعالیت در اقصی نقاط جهان ندارد. این نوع شرکت نیاز به سرمایه اولیه زیادی دارد و نیاز به دو مدیر و یک سهام دار دارد.

هزینه های ثبت شرکت 

ثبت شرکت در انگلستان هزینه هایی را در بر دارد که مقدار آن بر اساس نوع آن شرکت متفاوت می باشد. به همین منظور لازم است در خصوص هزینه های ثبت شرکت برای هر نوع شرکت اطلاعات لازم را داشته باشید. به عنوان نمونه مقدار هزینه برای اشخاصی که تبعه انگلستان نیستند و از خارج از کشور قصد ثبت شرکت در انگلستان را دارند هزینه ها در حدود 5000 پوند می باشد. البته در کنار هزینه های ثبت شرکت هزینه های جانبی دیگری نیز ممکن است وجود داشته بشد. متقاضیان ثبت شرکت در انگلستان باید توجه کنند که ثبت شرکت تنها منجر به اخذ اقامت نخواهد شد بلکه بر اساس بیزنس پلن و سرمایه ورودی سرمایه گذار است که می توان امیدوار به اخذ اقامت انگلستان شد. که حداقل سرمایه لازم در حال حاضر 50.000 پوند می باشد. که شخص می تواند با ویزای استارت آپ و یا ویزای ابتکار با این میزان سرمایه برای کشور انگلستان اقدام نماید و بتواند اقامت اخذ نماید.

ثبت شرکت در انگلستان و مراحل آن:

 • مشخص کردن یک اسم برای شرکت
 • ارائه اسناد شرکت
 • مشخص کردن نوع شرکت
 • معرفی اعضای شرکت
 • ارائه یک آدرس به عنوان محل دفتر شرکت
 • مهر مربوط به شرکت
 • نامه تاییدیه از مراجع ذیربط
 • اخذ وکیل یا نماینده

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

شما برای اخذ ویزای TIER 1  بایستی حداقل ۵۰۰۰۰ هزار پوند سرمایه داشته باشید تا بتوانید برای ویزای کارآفرینی اقدام کنید شما باید دارایی خود را نزد یک موسسه مالی معتبر نگه دارید و ۵۰۰۰۰ پوند200000  پوند سرمایه برای کار آفرینی در انگلستان داشته باشید و همچنین باید به زبان انگلیسی آشنایی کامل را دارا باشید و یا در انگلستان تحصیل کرده باشید و یا در کالج ها و دوره های زبان انگلستان را گذرانده باشید ، و قدرت توانایی مالی برای مدت زمان اقامت خود در انگلستان را داشته باشید وامتیاز ۹۵ را کسب کنید و فرد متقاضی حداقل ۱۶ سال سن داشته باشد .

مدارک مود نیاز:

۱ـ گذرنامه معتبر

۲ـ طرح کسب و کار

۳ـمدارکی دال بر این که شما به زبان انگلیسی مسلط هستید 

۴ـ گواهی عدم سوء پیشینه

۵ـسرمایه لازم برای زندگی در انگلستان

 

اعضای خانواده

اعضای خانواده فرد متقاضی میتوانند همراه وی وارد انگلستان شوند از ابن نوع تایپ ویزا که دولت انگلستان آنها را نوع ۱ نامیده است که شامل شریک فرد سرمایه گذار ، فرزند زیر ۱۸ سال وی و همسر وی جزء این همراهان محسوب میشوند و همچنین باید عدم سوء پیشینه این همراهان هم گرفته شود و به دولت انگلستان ارائه شود

 

مزایای سرمایه گذاری در انگلستان

قطعا سرمایه گذاری در کشوری مثل انگلستان برای افراد متقاضی در گام نخست دارای مزایایی است که ما در این بخش به بررسی مزایای سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم.

 • پروسه انجام سرمایه گذاری و اخذ اقامت در این کشور به واسطه سرمایه گذاری در زمان کوتاهی انجام می شود.
 • به واسطه سرمایه گذاری در انگلستان افراد متقاضی می توانند از خدمات و امکانات دولتی همانند دیگر شهروندان انگلستان بهره مند شوند
 • سرمایه گذاری در انگلستان باعث می شود فرد بتواند به همراه همسر و فرزندان زیر سن 18 سال وارد این کشور شود و برای آنها نیز اقامت دریافت کند
 • سرمایه گذاری در کشور انگلستان منجر به اخذ اقامت دائم و نهایتا تابعیت این کشور برای فرد و خانواده وی خواهد شد.
 • یکی از نکات مهم در خصوص مزایای سرمایه گذاری در کشور انگلستان باقی ماندن سرمایه فرد در حساب شخصی اش می باشد، که همین امر باعث می شود سرمایه گذاری در این کشور ریسک پایینی داشته باشد.

معایب سرمایه گذاری در انگلستان

با توجه به اینکه سرمایه گذاری در انگلستان دارای مزایای بسیاری است مانند دیگر کشورها دارای معایبی نیز می باشد، که ما در این بخش یه بررسی معایب سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم تا اطلاعات شما نسبت به معایب سرمایه گذاری در انگلستان ارتقا یابد:

1: یکی از معایب سرمایه گذاری در انگلستان بالا بودن میزان سرمایه ای است که فرد متقاضی باید در این کشور وارد کند.

2: یکی دیگر از معایب سرمایه گذاری در انگلستان بالا بودن میزان مالیاتی است که در این کشور افراد متقاضی باید پرداخت کند، این مالیات گاها براساس میزان سرمایه افراد و متناسب با سرمایه تعیین می شود.