سرمایه گذاری در عمان در یک نگاه

از مزیت های کشور عمان می توان به نزدیک بودن عمان از لحاظ جغرافیایی به ایران و داشتن امنیت بالای سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد. زیرساخت ها و قوانین سرمایه گذاری در کشور عمان به گونه ای است که سرمایه گذاری در این کشور را آسان کرده است. موقعیت جغرافیایی عمان که شامل خطوط دریایی بین المللی و منطقه ای و همچنین بنادر عمانی است، یک مرکز ایده آل در مرکز پیوندهای کشورهای شرقی به غربی و بازارهای اروپا، آسیا و آمریکای شمالی است. علاوه بر این، کشور عمان با دشتن اقتصاد پایدار، زیر ساخت قوی و منابع انسانی ، سرمایه گذاری در این کشور را آسان می نماید و با کشور های زیادی در ارتباط است. سرمایه گذاری برای افراد خارحی امکان پذیر است اما تمامی روش های سرمایه گذاری در عمان به اخذ اقامت در این کشور منتج نخواهد شد.

سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از کم ریسک ترین و بهترین راه های سرمایه گذاری در این کشور است زیرا با ثبت شرکت در این کشور، شما به راحتی اجازه ی کار قانونی در کشور عمان و مجوز سرمایه گذاری در آن را به دست می آورید. اخیرا ثبت شرکت در مناطق آزاد کشور عمان مجاز شده است و این امکان برای ایرانیان در دسترس می باشد. ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان نیاز به کفیل عمانی ندارد و شخص می تواند مالک کامل و قانونی شرکت خود باشد. سرمایه اولیه شرکت شما باید حداقل بیست هزار ریال عمانی باشد که به شما اقامتی دوساله داده می شود که قابل تمدید است. در مناطق غیر آزاد سهم شما از شرکت ۴۹ درصد خواهد بود و 51 درصد مابقی جزو سهم شما نخواهد بود.

سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید ملک

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در عمان سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات است. در این نوع از سرمایه گذاری شما می توانید ملک مورد نظر خود را در کشور عمان خریداری کنید، اما سند این ملک تا ۹۰ سال متعلق به شما خواهد بود و تا زمانی که شما صاحب ملک باشید، شما اجازه ی اقامت در این کشور را دارید. البته شما به عنوان شخص متقاضی در هر مکانی از این کشور اجازه خرید ملک و مستغلات را ندارید و فقط در منطقه هایی که دولت این کشور معین کرده است این اجازه را دارید.

سرمایه گذاری در عمان از طریق سپرده بانکی

شما می توانید با سپرده گذاری کردن در این کشور همانند کشور های دیگر سرمایه گذاری انجام دهید. اما با سرمایه گذاری در این کشور از این طریق مانند بسیاری از کشور های دیگر به شما اقامت تعلق نمی گیرد.

سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید اوراق قرضه و سهام

کشور عمان در سال گذشته و به دنبال کاهش نرخ نفت اقدام به عرضه اوراق قرضه بسیار زیادی کرد و بخش بسیاری از این اوراق توسط افراد غیر عمانی خریداری شد. همچنین شخص سرمایه گذار می تواند بدون داشتن اجازه ی کار و اقامت در این کشور و با داشتن حساب بانکی بین المللی در کشور عمان سهام خریداری نماید. ولی این نوع سرمایه گذاری منجر به اقامت شخص سرمایه گذار نخواهد شد.

مزایای سرمایه گذاری در عمان

. ثبات اقتصادی و سیاسی

. دارای با ارزش ترین واحد پولی جهان است

. پل ارتباطی مناسبی برای صادرات و واردات 

. سرمایه گذاری با ارز خارجی انجام می شود و سرمایه بی ارزش نمی شود

. مالیات بر درآمد برای افراد وجود ندارد

. معافیت مالیاتی به مدت 5 سال (با شرایط خاصی قابل تمدید است)

معایب سرمایه گذاری در عمان

. سرمایه گذاری در این کشور موجب دریافت اقامت دائم نمی شود

. سرمایه گذاری در این کشور از تنوع زیادی برخوردارنیست

سوالات متداول

. با سرمایه گذاری در عمان می توان اقامت دائم عمان را اخذ کرد ؟

خیر، با سمایه گذاری در عمان نمی توان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود.

. امکان ثبت شرکت برای ایرانیان در عمان موجود است ؟

بله، اخیرا این امکان برای ایرانیان فراهم شده است.

. امکان افت سرمایه با سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر است ؟

امکان افت سرمایه بسیار پایین می باشد زیرا سرمایه گذاری در این کشور با ارز های خارجی انجام می شود.